Práce v manipulační technice

Nejlepším způsobem, jak najít práci v oblasti manipulační techniky, je hledat pracovní nabídky na specializovaných pracovních portálech nebo přímo na webových stránkách firem, které se zabývají výrobou nebo prodejem manipulační techniky. Další možností je hledat práci v logistice skrz personální agenturu.

Jak a kde najít práci v oboru manipulační techniky?

Sledujte pracovní nabídky

Pravidelne si prohlížejte online inzeráty pracovních pozic v oblasti skladování a logistiky, například na Jobs.cz, Práce.cz, Profesia.cz, LinkedIn atd.

Kromě toho můžete sledovat nabídky zaměstnavatelů na sociálních sítích nebo se obrátit na personální agentury, které se specializují na logistiku a skladování.

Kontaktujte zaměstnavatele přímo

Pokud víte, které společnosti v oblasti skladování a logistiky hledají zaměstnance, můžete se obrátit na tyto společnosti přímo a zjistit, zda mají volnou pracovní pozici.

Využijte osobní kontakty

Zeptejte se svých přátel, rodiny a známých, zda neví o nějaké pracovní pozici v oblasti skladování a logistiky. Možná budou mít informace o volných pozicích nebo vás mohou doporučit některému ze svých zaměstnavatelů.

Zúčastněte se job veletrhů

Veletrhy práce jsou skvělým místem pro získání informací o volných pracovních pozicích. Na těchto veletrzích můžete mluvit s personalisty a zástupci firem, zjistit více informací o konkrétních pracovních pozicích a případně předat svůj životopis a motivační dopis.

Vytvořte si profil na pracovních portálech

Vytvořte si profil na pracovních portálech, na kterých mohou náboráři najít vaše informace a nabídnout vám pracovní pozici. Je důležité aktualizovat svůj profil a pravidelně sledovat nové nabídky pracovních pozic.

Ve všech případech je vhodné připravit si životopis a motivační dopis, ve kterém popíšete své zkušenosti a schopnosti v oblasti skladování a logistiky.

Co byste měli umět?

Obecně je důležité mít dobré komunikační a organizační schopnosti, být zodpovědný a umět pracovat v týmu. Důležitá je také schopnost rychlého a přesného rozhodování a schopnost řešit problémy v krátkém čase.

Pokud nemáte předchozí zkušenosti v oblasti manipulační techniky, můžete zvážit absolvování odborného vzdělávání nebo kurzů, které vám pomohou získat potřebné kvalifikace a zkušenosti.

Nabídka kurzů pro obsluhu VZV

Školení řidičů vysokozdvižných vozíků

Školení řidičů vysokozdvižných vozíků s elektrickým nebo spalovacím (benzín, nafta, plyn) motorem skupiny A, B, C, D, E, W1/H1, W2/H2, F/G a T/Z je možné absolvovat v každém větším městě.

Nabízejí je prodejci manipulační techniky, kontaktní školící centra nebo výrobci vozíků. V případě větších logistických center může probíhat školení i přímo na místě. Často ho však zabezpečuje personální agentura.

Některé z kurzů pro získání řidičského průkazu na vysokozdvižný vozík mohou být uznaná úřadem práce jako rekvalifikačné.

Kurzu se tedy můžete zúčastnit ve školícím centru, nebo využít školení od výrobců. Některé společnosti, které vyrábějí VZV, nabízejí školení pro řidiče, kteří používají jejich produkty. Pokud váš potenciální zaměstnavatel používá VZV od konkrétního výrobce, můžete se zeptat, zda výrobce nabízí nějaké školení pro své řidiče.

Jak probíhá školení řízení VZV?


Součástí kurzů obsluhy manipulačních vozíků by měla být jak teoretická část přípravy, tak i praktický výcvik. Po úspěšném dokončení kurzu by měl být absolvent připraven pro samostatnou práci obsluhy vozíků.

Teoretická část zahrnuje seznámení se s technickými parametry vozíku, bezpečnostními pravidly, právními předpisy, ergonomií práce a zdravotními riziky spojenými s řízením VZV. Během této části se účastníci učí, jak správně používat VZV, jaké jsou povinnosti řidiče a jak minimalizovat rizika spojená s řízením VZV.

Praktická část obvykle probíhá na školícím pracovišti nebo na místě výkonu práce a zahrnuje cvičení řízení VZV. Účastníci se učí, jak se správně pohybovat s vozíkem, jak nakládat s paletami, jak provádět základní manévry a jak řídit VZV v různých situacích.

Po dokončení školení musí účastníci složit závěrečný test, aby dokázali, že získali potřebné znalosti a dovednosti k řízení VZV. Pokud účastník uspěje, obdrží certifikát, který potvrzuje, že byl úspěšně absolvován kurz pro řízení VZV. 

Platnost certifikátu se obvykle pohybuje mezi 3 až 5 lety, poté je třeba absolvovat základní nebo rekvalifikační školení pro obnovení platnosti.

©2023 Manipulační technika

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!