Společnost OK business, s.r.o. je českou obchodní společností.

Firma je rozdělena do několika divizí:

a) jedna divize se zabývá prodejem a distribucí šicích strojů a dalších produktů tzv. bílé techniky tradiční polské značky Lucznik, neboť společnost OK business, s.r.o. je výhradním zastoupením a dovozcem vč. náhradních dílů této značky pro Českou a Slovenskou republiku. Produkty Lucznik jsou nabízeny zákazníkům jak přímo, tak prostřednictvím partnerské obchodní sítě. Servis je zajištěn zkušeným autorizovaným servisním střediskem.

b) druhá divize se zabývá provozováním internetového prodeje, ať již vlastních projektů jako jsou internetový obchod Ráj šití.cz a internetový obchodní dům OK obchod.cz, specializovaný eshop OK produkt.cz. Mimo to společnost spoluprovozuje internetové obchody společně se společnostmi Alfa-Proj spol s.r.o. a TESCO Copiers a obchod Ab obchod.sk a další.

c) třetí divize se zaměřujeme se na výzkum trhu a poradenství v oblasti obchodu a marketingu, na export a import zboží. Naše odbornost a zkušenosti nám umožňují úspěšně nabízet objektivní zhodnocení efektivity prodejních procesů, zhodnocení metod konkurence (mystery shopping), zpracovávat návrhy marketingové a obchodní strategie, konkrétní návrhy a doporučení na zvýšení prodeje a zisku, konzultace. Mimořádně přínosné je zpracování auditu reklamních a marketingových nákladů, internetový marketing, atd. viz naše kompletní nabídka. Naše poradenství a konzultace je založeno na dlouholeté praxi a  pramení i z vlastních řízených obchodních a marketingových projektů. 

OK business, s.r.o. za služby poskytované svým klientům na internetovém obchodě Ráj šití.cz získal certifikát společnosti - portálu Heureka - Ověřeno Zákazníky. Certifikát je hodnocením spokojených zákazníků, kteří realizovali svůj nákup šicích strojů, overlocků, příslušenství k šití a šicí techniky prostřednictvím eshopu.

Pro všechny, kteří se zajímají o šicí stroje a šití více, jsme připravili další webové stránky, na kterých se šití věnujeme více:

Sici-stroj.cz je blog, který se zabývá problematikou šicí stroje. Řada článků vysvětlí čtenáři pojmy ze světa šití, osvětlí systém práce pro šicí stroje, overlocky, coverlocky, nabídne příběhy vynálezců a společností vyrábějících šicí stroje, a také přispěje různými nápady a postřehy.

OK blog je blog o aktivitách naší společnosti. Na OK blogu najdete články na téma šicí stroje, overlocky, neziskové organizace, průzkumy trhu, marketing, internetové obchody, akce a slevy, a další.

OK produkt.cz - robotické vysavače, trezory, sejfy, udírny a další srotiment pro domácnost typu dávkovačů mýdla, antibakteriálních vysavačů apod.


Každý dovozce a výrobce je povinen být zapojen do sdružených systémů. Pokud tak nečiní, vystavuje se porušení zákona o obalech a porušuje tak svoji povinnost o zajištění zpětného odběru a využití odpadu z obalů atd. Naše společnost OK business, s.r.o. je zapojena do Systému sdruženého plnění a plní si tak svoje zákonné povinnosti. Toto svědčí o důvěryhodnosti naší firmy v očích zákazníků, kteří by toto měli po svých dodavatelích vyžadovat, aby se nedostali následně do problémů, až budou tuto otázku řešit a také o solidnosti. Naše společnost plní svoji povinnost k zajištění zpětného odběru a využití odpadů z obalů způsobem podle zákona. Splnila ji také pro všechna čtvrtletí roku 2009, kdy jí bylo vystaveno osvědčení společnosti EKO-KOM, kde je vedena pod klientským číslem EK-F06090015. Zároveň je naše společnost registrovaná v seznamu výrobců (již od roku 2005), kdy uzavřela smlouvu o kolektivním plnění se společností ELEKTROWIN a je vedena pod registračním číslem: 05166/07-ECZ.

Ekokom osvedceni pro vyrobce - OK business, s.r.o. Osvedceni Elektrowin