Při upevńování trezoru je důležité uvědomit si, do jakého materiálu budete trezor upevňovat, zda nebude nutno kotvit. Kotvení ostatně doporučujeme vždy jako způsob upevnění trezoru. Pokud budete kotvit do drolivého, porézního materiálu (porotherm, dutinkové materiály), je nutné ukotvení tzv. chemickou kotvou (speciální lepidlo, závitová tyč – svorník, matice). Pokud budete upevňovat trezor ke zdi z cihel nebo betonu, doporučujeme použít kotvu např. o průměru 16, pak použít k uchycení šroub 10, což by mělo v tahu stačit k důkladnému zajištění trezoru proti „odcizení“! Tato forma ukotvení dělá z Vašeho trezoru skutečně trezor.

Vzor kotvy ke kotvení trezoru:

kotva 16  mm pro ukotvení trezoru

 

„Tradičně“ zaužívané použití hmoždinek a šroubů, totiž nezabezpečuje trezor dostatečně proti tahu a zcizení, ale za účelem úschovy dokumentů atd. postačuje. Je to o ceně produktu. K trezorům jsou u mnoha výrobců standardně dodávány hmoždinky a vruty, což však není ukotvením.  Sejfy se kotví hlavně do podlahy, v případě trezorů i do zdi. U sejfu stačí hmoždinky a vruty, ty u sejfu jsou, kotvy nikoli (tak je tomu u všech výrobců). Trezory již lze ze zadní strany ukotvit ke zdi (kotevní materiál není dodávaný žádným z výrobců). K tomu jsou většinou trezory také vybaveny dvěma otvory vzadu. Jsou zde zvláštnosti viz výše.

 

 

Montáž nábytkového sejfu

 

Montáž nábytkového sejfu je velmi jednoduchou záležitostí. Jedná se pouze o upevnění do dna, stěny či podlahy, do skříně nebo jiného nábytku standardními hmoždinkami a vruty.