Pro lepší orientaci a pro snadnější výběr mezi trezory Maxi uvádíme upřesnění k jejich označení. Trezory Maxi dodáváme v řadě provedení. Při výběru trezoru Maxi záleží na faktu jednak kolik chcete ukládat zbraní, střeliva, zda chcete mít mechanický zámek nebo elekronický, zda chcete ukládat i jiné věci jako např. dokumenty, šanony atd. Upřesňejem také, že trezor není polstrován, na dně je však filc nebo zátěžový koberec, který chrání pažby uložených zbraní před poškozením. Samozřejmě záleží na Vašem zacházení se zbraní a i trezorem.


Označení u názvu trezoru:


P
   -        Trezor - verze trezoru prodloužená
M   -       Trezor - verze trezoru s mechanickým zámkem Mauer
PM  -      Trezor - verze trezoru prodloužená s mechanickým zámkem Mauer – zámek na klíč
PME -    Trezor - verze trezoru prodloužená s elektronickým zámkem jako hlavním a mechanickým – klíč, jako nouzovým
PME/K - Trezor - verze trezoru kombinovaná, prodloužená s elektronickým zámkem jako hlavním a mechanickým – klíč, jako nouzovým
MLG   -   Trezor - verze trezoru se zámkem LaGard - dva závislé zámky


a další kombinace trezoru ve vztahu typu zámku atd.


Dále záleží volba typu trezoru Maxi na počtu dlouhých zbraní k úschově. Trezor Maxi můžeme dodat jak na 3, tak i 5, 8, 10 zbraní.


Trezory na zbraně MAXI jsou navrhovány ve spolupráci s policií tak, aby splňovaly všechny legislativní požadavky, které upravují uložení zbraní a střeliva. Např. trezor na zbraně MAXI 5 M/K má vnitřní uzamykatelnou schránku, věšáčky na čistící a údržbové příslušenství pro dlouhé zbraně. Vzdálenost pěnových opěrek od zadní strany skříně umožňuje pohodlné opření složené zbraně i s namontovaným okulárem. Trezory na zbraně MAXI jsou vybaveny základním kotvením k podlaze nebo do zdi, pro montáž ke zdi jsou připraveny čtyři otvory. Výrobce důrazně doporučuje pevné ukotvení ke zdi nebo k podlaze. trezory mají certifikáty dle ČSN EN 1143-1 minimálně 15RU skříně jsou osazeny zámkem se zvýšenou bezpečností typ "A" dle ČSN P 165110. Trezory na zbraně MAXI mají jako základní barevné provedení Antracit (tmavě šedou). Stejně jako u trezorů, i u skříní jsou použity kvalitní dvousložkové polyuretanové barvy s odolností proti mechanickému poškození. Zbraňové skříně jsou standardně osazeny zámkem se zvýšenou bezpečnostní typu "A" dle ČSN P 165110 (motýlkový klíč). Tyto trezory - sejfy přepravuje s ohledem na vyšší hmotnost přepravní služba DHL (bez ohledu na zvolený typ přepravy). Přejme pevnou ruku při výběru trezoru na zbraně.

Ilustrativní foto - trezor na zbraně Maxi 5M/K - mechanický kombinovaný!