Automatické a robotické vysavače se v poslední době stávají velmi populárními. Dá se říci, že se robotické vysavače stávají hitem, minimálně letošních Vánoc 2009. Robotické vysavače budou stále oblíbenější, protože jsou dokonalými pomocníky v domácnosti, ušetří čas, který můžeme využít pro jiné oblíbenější aktivity než je vysávání. To udělá robotický vysavač za nás. Zbaví Vás srsti od Vašeho miláčka a klidně můžete být v práci a máte přitom doma automat, který uklízí dle Vašeho nastavení - přání. Stoupající obliba je zapříčiněna také stále klesající cenou těchto domácích pomocníků, ale také díky velmi široké nabídce více modelů různých značek. Dlouho byl Trilobit společnosti Electrolux jediným zástupcem své třídy, teprve až po několika letech se jej z trůnu pokusil sesadit robotický vysavač Roomba. Roomba zabodovala výrazně nižší cenou a skvělými čistícími schopnostmi. Své konkurenty dnes má i Roomba, přesto se drží na vrcholu a patří mezi originální výrobce, čímž se jiné značky již chlubit nemohou. Roomba stále pracuje na zdokonalování třídy svých robotických vysavačů a proto po sérii Roomba 530, 560, 580 a 562 PET přišla v listopadu 2009 na trh s novými modely robotických vysavačů. Mezi nové modely paří robotický vysavač Roomba 520, který je nejdostupnějším. Dále vybavenější model Roomba 555, v nabídce je i robotický vysavač pro mokré umývání podlah Scooba 358, který je stálicí, Roomba 563 PET, který má již ve svém názvu svoje nej využití a robotický vysavač Roomba 581. K robotickým vysavačům patří i bohaté příslušenství.

 
Robotický vysavač - krátký obecný popis:
Je nutno na počátku podoknout, že se může mírně lišit od Vámi zvoleného typu vysavače, ale obecně vzato je to takto. Kruhové tělo dovoluje vysavači bez větších potíží operovat mezi nohami běžných jídelních židlí. Nízká světlá výška robotického vysavače umožňuje snadný úklid také v hůře dostupných prostorách pod pohovkou, křesly nebo postelemi. Právě schopnost úklidu těchto prostor je unikátní a velmi užitečná.  Přibližně polovinu přední hrany tvoří většinou plastový nárazník vybavený několika čidly, jehož prostřednictvím robotický vysavač při svém pohybu detekuje před ním položené překážky. Detekce překážek je dotyková, tedy robotický vysavač překážku pozná, až na ni narazí. neponechávejte v uklízených místnostech postaveny vratké předměty (vázy, stojany na květiny apod.), které je možné snadno převrátit. Pod červeným krycím sklíčkem v přední části vysavače se kromě čidla infračerveného dálkového ovládání krčí také fotocitlivý prvek, který přístroj použije v případě, že dokončí vysávací cyklus nebo mu klesne energie v akumulátoru pod kritickou úroveň v době, kdy uklízí například pod stolem nebo postelí. Pomocí tohoto čidla robotický vysavač najde automatickou dokovací stanici, do které se přijede v případě skončení zaparkovat a dobít tak vestavěný akumulátor. Tuto dokovací stanici je nutno nechat zapojenou v síti! Dokování robotických vysavačů Roomba je jejich velkou výhodou oproti konkurenci. Robotický vysavač dokáže vysát 3 pokoje na jedno nabití, které trvá např. u nové roomby 520 3 hodiny. každý robotický vysavač je vybaven sběračem nečistot, který snadno vysypete, stačí jedno tlačítko. Ve spodní části robotoických vysavačů jsou rotační kartáče, které zvedají z podlahy nečistoty a dopravují je tak přímo před štěrbinu sacího otvoru. Právě díky tomuto kartáči je vysavač i přes svou nevelkou sací sílu překvapivě účinný. Na hladkých površích, dlažbách, parketách nebo plovoucí podlaze, jsou čistící schopnosti skvělé. Robotické vysavače Roomba jsou vybaveny trojicí protiběžných kartáčů, takže jsou účinné i na kobercích s vyšším vlasem. Jedinečným v nové řadě robotických vysavačů Roomba je vysavač Roomba 565 PET, který má na spodní straně vestavěnou UV lampu. Ta slouží k hubení bakterií a roztočů. Robotické vysavače jsou natolik chytré, že díky vestavěným senzorům na spodní straně nespadnou ze schodů a jiných vyvýšených prostor. Pokdu chcete robotický vysavač v jeho činnosti nějak omezit, stačí mu zavřít dveře nebo si přikoupit virtuální zeď nebo maják. Zeď slouží k tomu, že zablokuje robotickému vysavači prosotr např. dětského koutku, kde mohou být rozházené hračky nebo s majákem, který jej nepustí do dalšího pokoje nebo místnosti, dokud mu robotický vysavač nenahlásí, že ukončil vysávání.

Pokud se rozhodnete, že robotický vysavač je právě pro Vás, pak jej snadno můžete pořídit online, případně se poradit na naší zákaznické lince 725 505 344.

 

 

Další články naleznete v naší Poradně.