Na našich stránkách možná narazíte na anomálii, bude to znít zvláštně, ale najdete zde rozpor v datech u trezorů, kdy i oba uvedené údaje o váze budou v podstatě dobře. Je to o tom, že před jednou z recertifikací, které Safetronics pravidelně dělá a která obnášela i zkoušky odolnosti, kterých za existence a výroby tohoto typu proběhlo několik, došlo k rozhodnutí vylepšit konstrukci trezoru a přibyly nějaké výztuhy, zevnitř se zakrytovala celá plocha dveří a dokonce jsou ve dveřích i čtyři nové rozvory. Dnešní skříně a trezory jsou tedy těžší, z fabriky např. na balení udávají hmotnost 83 kg na trezor Maxi 5 M/K,ale je možné že se u nás vyskytne i váha 71 kg. Až k takovým vylepšením a úpravám došlo u této značky.

Safetronics nedávno přišel se zcela novou řadou trezorů na zbraně a pro archivaci.

Zavedl celkem 14 nových modelů pod označením IVETA.

Začíná na modelu trezoru na zbraně IVETA 3 M, což je trezorová skříň trojvrstvé konstrukce, resp. dvojplášťové s výplní, určená pro uložení dokumentace a tří zbraní s délkou do 120 cm. Řada Iveta 3 zahrnuje nejmenší zbraňové trezory značky SAFEtronics. Trezor na zbraně IVETA 3 M má mj. vnitřní uzamykatelnou schránku a opěrku na 3 dlouhé zbraně.

Zástupce arcivačního modelu: Archivační trezor IVETA 5 Ms.

Tato řada končí na modelu (zatím) trezoru na zbraně IVETA 5 PME/K, který má vnitřní uzamykatelnou schránku po celé šíři zbraňového trezoru a opěrku na 3 dlouhé zbraně. Úložný prostor pro zbraně je vysoký 130 cm, v levé půli trezoru jsou 3 volně nastavitelné police pro ukládání dokumentů či menších zbraní. Trezor IVETA 5 PME/K má dvojplášťovou konstrukci s výplní, je proto vhodná pro zbraně s vyšší pořizovací hodnotou. Je osazená elektronickým zámkem a nouzovým mechanickým. Uvnitř trezoru a na vnitřní straně dveří jsou držáky na příslušenství. Dno skříňky je vystlané tkaninou, která zabraňuje opotřebení pažeb.

Safetronics v sobě nezapře odborníka z oboru.