iRobot Corporation je prestižní americká společnost, založený v roce 1990, která se zabývá vývojem a výrobou světově nejvýznamnějších robotů. Jedná se o dvě řady robotů, a to Roboty iRobot pro domácnost a Roboty iRobot pro vládu a průmysl.

 

Společnost iRobot se celosvětově proslavila řadou domácích robotů iRobot Roomba, které revolučně mění způsob domácího úklidu. iRobot Roomba se těší mimořádným úspěchům. Po celém světě bylo prodáno více než 2 miliony kusů tohoto robota. Dalším známým domácím robotem značky iRobot je Scooba. Jedná se o robota určeného pro mokrý úklid podlah.

 

Společnost dále vyvíjí roboty pro průmysl a vládní organizace, zejména pro Americkou armádu a policii. Roboti značky iRobot jsou nasazováni v akcích v roli pomocné síly amerických jednotek na souši i na moři. Roboti plní úkoly při lokalizaci teroristických jednotek, ochraně jednotek, dopravě zraněných vojáků k lékařské pomoci, dopravě materiálu či při likvidování nášlapných min.

 

Společnost iRobot v roce 2008 zaměstnávala více než 400 špičkových profesionálů z robotického odvětví. Jednalo se o strojní, elektrotechnické a softwarové inženýry a další podpůrné profese. Akcie společnosti iRobot se obchodují na největší elektronické americké burze NASDAQ, což řadí společnost iRobot mezi přední společnosti.

 

Všechny tyto úspěchy svědčí o mimořádnosti společnosti iRobot. Nyní mají také čeští zákazníci možnost zařadit se k 2 milionům spokojených zákazníků, které zahrnují i americkou vládu.

 

 

 

 

Další články naleznete v naší Poradně.