Základní limity pojišťoven

Předně je nutno odhadnout, jaká asi bude úložná částka. Pokud to bude značný úložný limit, pak i třeba úplně zapomenout na sejfy, tedy necertifikované jednopláště a začít vybírat mezi trezory. Podmínky pojišťoven se vzájemně mezi sebou liší a rozdíl dělá určitě i každá jedna pojišťovna mezi svými klienty. není zde tedy jednotnost a je potřeba s pojišťovnou jednat. V potaz by se mělo brát i další zajištění místa, kde trezor bude stát, pokud je plánováno nebo možno vyšší zajištěním objektu (další mechanické, elektronické a třeba i fyzické), pak nebývají už takové nároky ze strany pojišťovny na odolnost trezoru. To všechno může hrát, respektivě mělo by hrát roli při výběru trezoru třeba i bez úmyslu pojistit obsah. Pokud náš klient tedy řeší věc s pojišťovnou, musí nám nejdříve posktynou co nejpřesnější infromace, sdělit požadavky, které na něj pojišťovna má. Ze zkušenosti nicméně víme, že pro určité relace, uchovávané hodnoty by měly vyhovovat všem zúčastněným trezory viz níže.

Základní limity v Kč, které Vám pojistí pojišťovna do trezoru v dané bezpečnostní třídě. Pokud je trezor zabezpečen i jinak, lze limity navyšovat. Podmínky, které dále zvyšují možnou úložnou částku, jsou například: mříže v oknech, čidlo pohybu, otřesové čidlo, ozbrojená ostraha apod. Konkrétní podmínky se liší dle pojišťoven. Pro představu uvádíme tabulku základních limitů:

 

Bezpečnostní třída

Počet zámků

Orientační úložná částka

0

1 třídy A

50 000 Kč

I

1 třídy A

100-300 000 Kč

II

1 třídy A

300-500 000 Kč

III

1 třídy B

800 000 až 1,6 milionu Kč

IV

2 třídy B

1,6 milionu až 2,3 miliónu Kč

V

2 třídy B

2 miliony až 4,5 miliónu Kč

Výše uvedené finanční částky jsou orientační, je potřeeba vždy vše projednat s pojišťovnou, která stanoví podmínky pro pojištění a částky, které se mohou lišit dle typu pojišťoven, ukládaného bosahu, charakteru obsahu, výše úložky atd.. Pojišťoven je na trhu mnoho. Nicméně, pro splnění bezpečnosti a zařazení trezoru do dané třídy je vždy podmínkou řádné ukotvení trezoru do zdi nebo do podlahy, případně zazdění stěnových trezorů dle našeho doporučení.