Vždy přijde dotaz na upřesnění, kolik?  Například, kolik platí počet zbraní pro trezor NTL40ME? Kolik kusů krátkých zbraní a nábojů lze v tomto trezoru uchovávat v souladu se zákonem?


Odpověď (platná pouze pro tento trezor, vždy je nutno vycházet z popisu trezoru a uvedené bezpečnostní třídy, zda je zde u produtku umístěn certifikát či prohlášení atd.):

Tento trezor vyhovuje uložení do počtu 10 zbraní nebo 10 tis. nábojů. Jenže může nastat problém, pokud se setkáte s někým, kdo kontroluje správnost uložení, bude striktně vyžadovat certifikát a nebude mu stačit garance, kterou vyjadřujeme shodu se zákonem. Názor „jedině s certifikátem je to správně“ se stává všeobecně oblíbeným a hlavně jediným, protože všem ubírá práci a nikdo nemusí nic řešit, zkoumat a hledat v zákoně. Mimochodem, znění zákona najdete také na našich stránkách OK produkt.

A upřímně, pod tímto tlakem už má Safetronics certifikáty u všech ostatních sejfů, trezorů a schránek na zbraně a nyní to čeká i řadu NTL. Typy NTL 17 M, NTL 24 M a NTL 62 M se za čas budou prodávat v drobné úpravě a s oficiálním certifikátem sejfu na zbraně získaným ve zkušebně. Ten už byl na tyto typy vystaven pod označením ZSL 17 M, ZSL 28 M a ZSL 65 M - dva budou i v provedení s elektronickým zámkem (ZSL 28 ME a ZSL 65 ME). O uvedení sejfů ZSL na trh Vás budeme informovat.