V současné době lze na trhu nalézt několik robotických pomocníků do domácnosti, avšak pouze robotické vysavače ROOMBA jsou jedničkou v poměru kvality a ceny. Mnoho dalších automatických vysavačů se prodává v ceně desítek tisíc a levnější modely jsou spíše drahé hračky, protože nejsou schopné efektivně uklidit a nemohou tak splnit svoji funkci. Nelze najít jiného robotického pomocníka, který je tak snadný na obsluhu a zároveň uklízí tak účinně a inteligentně jako robot ROOMBA.

 

Umělá inteligence

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 520Jak je zmíněno výše, produkty iRobot jsou jedinými opravdovými roboty - pomocníky v domácnostech. Díky umělé inteligenci si iRoboti sami měří svoji dráhu, sledují rozměry místnosti a rozložení nábytku, a sami těmto faktorům přizpůsobují dobu úklidu. Díky tomu sami dokáží udělat rozhodnutí, kdy je úklid místnosti dokončen a kdy mohou přistoupit k úklidu další místnosti, nebo se vrátit na základnu. Rozdíl od konkurenčních výrobků, které jsou převážně pouze napodobeninami značky iRobot, je možné nalézt především ve způsobu pohybu. Tyto výrobky fungují na principu automatu, kdy uživatel zvolí časový interval, během kterého stroj jezdí a náhodně střídá jednoduché druhy pohybu. Jedná se o mimořádně neefektivní způsob úklidu, jehož výsledkem je výrazně nižší pokrytí plochy. Jen iRobot opravdu ví, kde už byl a kde musí ještě uklidit, aby úklid byl efektivní a úplný.

Umělá inteligence robota prochází neustálým vývojem. Jestliže robot někdy přijde na servis, zdarma a automaticky mu nahrajeme nejaktuálnější verzi programu. Váš robot se tak stane ještě chytřejším než dříve.

 

Široké uplatnění robotů iRobot

 

Proč jsou roboti značky iRobot tak výjimeční? Je to především proto, že na jejich vývoji pracují špičkoví specialisté na robotiku. Společnost iRobot se zabývá pouze vývojem robotů a díky tomu má nejrozsáhlejší know-how v oblasti robotiky. iRobot již vytvořil desítky robotů určených pro nejrůznější účely. Nejvýznamnější skupinu těchto robotů představují roboti využívaní v americké armádě a vesmírném výzkumu. To jsou roboti, kteří po celém světě ochraňují životy lidí zejména v nebezpečných podmínkách. Roboti pro tyto účely jsou založeny na špičkových technologiích. Při jejich vývoji vědci usilovali o nalezení optimálního způsobu orientace a pohybu. Jako inspirace jim posloužila příroda. Roboti se při prozkoumávání neznámého prostoru chovají podobně jako vosy a včely. Tento mimořádně inteligentní systém vědci implementovali do robota, a tak vytvořili inteligentní robotický systém, na kterém je založena i ROOMBA. Nejen armádní a kosmičtí roboti, ale i domácí roboti se řídí tímto geniálním systémem. Tito pomocníci tak plní to, k čemu byli určeni.

 

Jednoduchá údržba i ovládání

 Robotický vysavač iRobot Roomba 581

Při konstrukci robota vycházeli vědci z potřeby co nejjednodušší údržby a ovládání. Tím se snažili maximalizovat uživatelskou příjemnost. Díky tomu je na robotech minimum tlačítek a všechny manipulovatelné prvky jsou označeny žlutou barvou. Díky jednoduchosti údržby lze navíc jednotlivé části robota snadno vyměňovat, a tak si případné vyřízení reklamace vyžádá pouze krátkou dobu.

 

Testování pro lepší kvalitu

 

Všichni roboti značky iRobot prochází náročnými testy kvality. Víte, jaký je jediný spolehlivý způsob, který zaručuje, že zákazníkům bude nabídnut opravdu kvalitní produkt? Je to neustálé testování. iRobot stále znovu a znovu testuje svoje výrobky, a to nejen z hlediska kvality robota, což je pochopitelné, ale i z hlediska kvality čištění a úklidu. Po skončení testování si iRobot stanoví nové cíle a výzvy, pracuje na jejich splnění a překonání, a potom testuje znovu. Zkrátka, jedno testování končí a druhé začíná. To je ta správná cesta, jak zákazníkům nabídnout opravdu kvalitní produkt - robotický vysavač.

 

Přizpůsobivost pro různé povrchy

 Robotický vysavač iRobot Roomba 555

iRobot ROOMBA se dokáže automaticky přizpůsobit povrchu. Čím to je? Je to díky adaptabilní čistící hlavě, která dokáže důkladně vyčistit vedle rovného povrchu také přechody mezi koberci či rohožemi a pevnou podlahou.

 

Vysoká efektivita úklidu

 

Jestliže chceme posoudit efektivitu robota při úklidu, je rozhodující pokrytí plochy. Při vysávání s většinou ručních vysavačů se zpravidla nedostanete do problematických míst, např. pod kuchyňské linky, nábytek či postele. Avšak robotický vysavač iRobot Roomba, který vyniká ideálně zvolenými rozměry a propracovanou umělou inteligencí, dokáže proniknout i tam, kde se ukrývá prach a běžně se tam neuklízí. Robotický vysavač iRobot Roomba v průměru pokryje 99 % podlahové plochy! Běžné automaty dokážou pokrýt 60 - 80 % pod podmínkou, že se nesetkají se situací, s níž si nedokážou poradit. Stačí židle, práh, úzké prostory či atypické architektonické prvky, a běžný automat je v koncích. Robotický vysavač iRobot ROOMBA je na tyto situace skvěle připraven.

Robotický vysavač iRobot Roomba je vybaven čidlem SONORO ROOMBA, které identifikuje více znečištěná místa a věnuje jim automaticky více pozornosti. Toto znečištěné místo si robotický vysavač pamatuje a protože ví, že by více špíny mohlo být i v okolí, několikrát se na něj vrátí.

 

Automatický návrat na základnu

 Robotický vysavač iRobot Roomba 555 - automatický návrat na základnu

Robotický vysavač iRobot ROOMBA se také sám dokáže vrátit na svoji dobíjecí základnu Home Base. ROOMBA totiž sama pozná, že dochází baterie a je tedy vhodné vrátit se do své základny. ROOMBA využívá vylepšený systém nabíjení, který dobu potřebnou k plnému nabití zkrátil na pouhé tři hodiny. Jestliže ROOMBA neměla delší dobu přístup k energii, vždy to pozná, a v tom případě si sama zvolí 16-ti hodinový cyklus nabíjení, aby se dokonale nabila a zachovala kapacitu a životnost baterie.

 

Výborná orientace v prostoru

 

iRobot ROOMBA je pro zjištění překážek vybaven nárazníkovým čidlem. Jelikož má svoje senzory, které překážku zjistí ještě dříve, než do ní ROOMBA narazí, ROOMBA vždy před překážkou zpomalí.Robotický vysavač iRobot Scooba 385

ROOMBA je také vybavena několika infračervenými čidly. Díky těmto čidlům dokáže robot ROOMBA přesně kopírovat tvar překážek. ROOMBA tak dokonale čistí prostor podél stěn, v koutech místností a v oblasti kolem nohou stolů a židlí. Při tomto pohybu ROOMBA vymetá nečistoty pod sebe díky odstředivé síle, a posléze nečistoty seberou proti sobě rotující kartáče. K úklidu takovýchto obtížných míst ROOMBA využívá velice účinný postranní kartáček, který zvyšuje její účinnost.

Když se ROOMBA zasekne, okamžitě to pozná a spustí kvalitní únikový podprogram. Tento únikový podprogram zná mnoho možností, jak uniknout zajetí. Uvíznout může jakýkoliv uklízecí automat, ale jen ROOMBA ví, jak se uvolnit. ROOMBA je dále vybavena programem ANITANGLE proti namotání šňůr.

 

Roomba může posloužit jako pěkný doplněk v bytě

 

Robot ROOMBA má esteticky navržený design, takže se robot může stát estetickým doplňkem domácnosti. Rozměry robotů jsou navrženy s ohledem na evropský typizovaný nábytek, aby se robot dostal i pod něj.

 

 

Robotický vysavač umí i vytírat podlahy

 

 

Dalším užitečným pomocníkem v domácnosti z rodiny iRobot je robotický vysavač iRobot Scooba, který je určen pro mokrý úklid. Svojí schopností vysávání se tak robotický vysavač Scooba stává ideálním doplňkem robotů řady Roomba.

 

Čištění podlah provádí robotický vysavač Scooba 385 za pomocí zvláštního čistícího programu, který zahrnuje čtyři fáze: vysání, mytí, čištění a vysání špinavé vody. Všechny čtyři fáze vykonává tento robotický vysavač najednou. Jelikož je robotický vysavač Scooba určen pro vytírání tvrdých povrchů, jeho vysávání není plnohodnotným vysáváním, avšak slouží pouze jako předstupeň pro mokrý úklid. Mokrý úklid Scooby tak lze doporučit po dokončení běžného úklidu, jako je vysátí iRobotem Roomba či jiným vysavačem.

 

Díky odlišné funkci, kterou vykonává robotický vysavač Scooba, se liší i způsob pohybu Scooby od pohybu Roomby. V každém případě je však robotický vysavač iRobot Scooba 385 plnohodnotným robotem s umělou inteligencí, který se sám rozhoduje o dráze svého pohybu a sám vyhodnocuje svoji pozici. iRobot Scooba tedy rovněž funguje plně automaticky, jak je obvyklé u iRobota Roomba. Po skončení úklidu robotický vysavač Scooba vysouší sám sebe, čímž zabraňuje poškození jemné elektroniky, které by mohla způsobit odpařující se voda.

 

Pro mokrý úklid tvrdých povrchů Scoobou lze využít zvláštní přípravek Scooba Juice, který je extrémně účinný, neboť z podlah odstraní až 98 % všech bakterií, avšak zároveň je šetrný k podlahám, k životnímu prostředí a je snadno ekologicky odbouratelný, jelikož je zhotoven z přírodních enzymů. Díky své vysoké účinnosti se přípravek Scooba Juice hodí především do domácnosti, v nichž žijí alergici a děti.

 

 

Péče o zákazníky

 

Pokud u nás zakoupený iRobot vypoví službu, vyzvedneme ho přímo u zákazníka doma a za co nejkratší dobu vykonáme potřebný servis, jelikož víme, že robotiční pomocníci iRobot v domácnostech odvádějí velmi užitečnou práci, a v době své nepřítomnosti doma skutečně chybí.

 

 

 

 

Další články naleznete v naší Poradně.