Víte, kolik nejrůznějších bakterií, roztočů a dalších příšerek žije v našich domácnostech? No, to bychom se asi pořádně vyděsili. Snad nejrozšířenějším z nich je roztoč. Roztoč je kosmopolitním obyvatelem lidských obydlí. Skutečně, naleznete ho v lidských obydlích po celém světě. V lidských obydlích se roztočům opravdu daří. Není divu, neboť se živí kousky odumřelé lidské kůže. Jak se kůže na těle obnovuje, starší části kůže postupně odpadávají. Ročně z nás opadá 900 - 1500 gramů kůže. A právě těmito částečkami se krmí roztoči. 

 

Prachoví roztoči

Prachoví roztoči

Tento živočich je velmi malý - na délku měří 420 mikrometrů a na šířku měří 250 - 320 mikrometrů. Prachoví roztoči však nejsou jen velmi malé organismy, ale také jsou příčinou různých zdravotních problémů, jako jsou alergie či astma. Prachoví roztoči jsou navíc velmi čilí. Jako příklad nám poslouží lůžko.

 

Na lůžku strávíme přibližně třetinu života. Právě na lůžku se roztočům mimořádně dobře daří, takže průměrné lůžko obsahuje miliony prachových roztočů. Délka života roztoče činí přibližně 80 dnů (v případě samice). Populace prachových roztočů roste závratnou rychlostí, a to se není čemu divit, protože každé vajíčko dokáže zvýšit počet roztočů o 25 až 30 nových kusů týdně. Samice v posledních pěti týdnech svého života snese 60 - 100 vajíček týdně! Tudíž tempo růstu roztočové populace je skutečně závratné! A navíc, každý z roztočů za svůj život vyprodukuje přibližně 1000 alergenních částic ve svých výkalech.

 

Roztoči na lůžku

 

A nyní se podívejme, jak se tyto skutečnosti projevují na lůžku. Díky invazi roztočů se váha průměrné matrace za deset let zdvojnásobí! Máte-li doma dva roky starý polštář, přibližně deset procent jeho hmotnosti může být tvořeno mrtvými roztoči a jejich výkaly.

 

Patrně každého zachvátí malé zděšení, když se dozví tyto úděsné informace. Nabízí se jednoduchá otázka: Co s tím?

 

Naše odpověď je rovněž jednoduchá. Jediné, co s tím vlastně můžeme dělat, je důkladně uklízet. Takový důkladný úklid ovšem není vůbec jednoduchý a bez moderních přístrojů je prakticky nerealizovatelný.

 

Antibakteriální vysavač Raycop

Robotický vysavač Raycop

V našem internetovém obchodě nabízíme antibakteriální vysavač Raycop, který umožňuje snadný a efektivní úklid pro odstranění bakterií, roztočů a dalších choroboplodných zárodků ve vašich matracích, postelích a na čalouněném nábytku. Díky vysavači Raycop bude Váš domov čistější a zdravější, a Vy sami se budete cítit mnohem lépe.

 

Antibakteriální vysavač Raycop a jeho tři základní funkce

 

Antibakteriální vysavač Raycop má tři základní funkce, které zajišťují účinný boj s bakteriemi, roztoči a dalšími choroboplodnými zárodky. Jedná se o UV lampu, vibrační destičku a mikro-alergickou filtraci.

 

UV lampa pro antibakteriální vysavač Raycop

 

UV-C sterilizační lampa vymýtí různé choroboplodné zárodky a roztoče a dokáže zabít 99,9 % bakterií. Tito všichni mohou být příčinou mnoha různých alergií, astmatů a dalších zdravotních problémů, ke kterým může patřit i zápal plic.

 

UV světlo o určitých vlnových délkách dokáže poškozovat či ničit mikroorganismy, bakterie, roztoče, viry a další patogeny. UV-C záření, které vzniká v lampě namontované ve vysavači Raycop, má vlnovou délku paprsků 254nm (nanometrů), poškozuje DNA bakterií, virů, prachových roztočů a dalších patogenů, a tak výrazně přispívá k redukci jejich množení či schopnosti způsobovat onemocnění.

 

Antibakteriální vysavač Raycop - pohled shora

Ze všech tří druhů UV záření má UV-C záření nejsilnější smrtící účinky. Z toho důvodu je UV-C záření po desetiletí využíváno pro dezinfekci. Podle tvrzení mnoha studií (např. Macher, 1993) dokáže UV-C záření v průběhu sekund zabít 99,9 % bakterií z dané populace. K tomu stačí dávka UV-C záření, kterou vytváří antibakteriální vysavač Raycop. UV-C záření vysavače Raycop působí na DNA bakterií a rovněž i na jejich membránu. O účinnosti vysavače Raycop svědčí studie, která byla provedena přímo na vysavači Raycop (Hwang, 2005). Tato studie prostřednictvím provedených experimentů prokázala, že dvousekundová expozice stačí na zabití 99,9 % bakterií z řady E. coli a Staphylococcus aureus.

 

Vibrační destička a antibakteriální vysavač Raycop

 

Vibrační destička svým vibrováním umožňuje uvolnění hákovitě zakleslých roztočů z matrací, polštářů a čalouněného nábytku. Tím umožňuje hloubkové vyčištění těchto předmětů.

 

Výkonné sání, kterým se pyšní antibakteriální vysavač Raycop

 

Antibakteriální vysavač Raycop je vybaven výkonným sáním s účinností 89 % doplněným o dvoustupňovou mikro-alergickou filtraci. Čištění vzduchu dosahuje účinnosti 88,6 % u částic o velikosti 3 nm. Tento mechanismus zajišťuje bezpečné a efektivní vyhubení a odstranění roztočů a jejich výkalů z peřin, polštářů, matrací a čalouněného nábytku.

 

Celkový efekt zničení prachových roztočů v domácnosti dosahuje průměrné účinnosti 98,9 %.

 

Jak lze antibakteriální vysavač Raycop využít?

Antibakteriální vysavač Raycop - pohled ze strany

Antibakteriální vysavač Raycop lze spustit jen tak, že uživatel vykoná čtyři úkony, které po sobě následují ve správném pořadí. Tím je zajištěno bezpečné použití tohoto vysavače.

 

Pro použití antibakteriálního vysavače Raycop lze využít dvě nastavení:

 

1) Nastavení pro postele a čalouněný nábytek zahrnuje činnost všech tří funkcí: UV-C sterilizační lampy, vibrační destičky a výkonného sání.

 

2) Nastavení pro povrchy a materiály, které nevyžadují použití vybrační destičky zahrnuje UV-C sterilizační lampu a výkonné sání.

 

Budete-li pravidelně používat k úklidu antibakteriální vysavač Raycop, dosáhnete skutečně čistého a zdravotně nezávadného domova. S pomocí vysavače Raycop lze zbavit postele, polštáře, čalouněný nábytek a další povrchy prachových roztočů, bakterií, virů a dalších patogenů, které způsobují různé zdravotní poruchy a nemoci. Tím si ve své domácnosti zajistíte čisté a zdravé prostředí.

 

Robotický vysavač Raycop - pohled ze předu

 

 

 

 

 

 

 

Dopřejte si skutečně zdravý a čistý domov. Dopřejte si Raycop.

  

Další články naleznete v naší Poradně.